فهرست

تاریخچه دانشکده ی توانبخشی

تاریخچه دانشکده توانبخشی بابل

1-روند گسترش دانشکده از بدو تاسیس:

        با توجه به نیاز کشور، دانشگاه علوم پزشکی بابل اقدامات اولیه را در سال 1370 جهت راه اندازی رشته فیزیوتراپی آغاز نمود . مجموع فعالیت های مسئولین محترم دانشگاه در طی سالیان متوالی نهایتاً منجر به تأسیس کارشناسی رشته فیزیوتراپی در سال 1387 و پذیرش تعداد 20 نفر دانشجو گردید و در سال 1394 باپذیرش دانشجو در سه رشته فیزیوتراپی، گفتار درمانی و شنوایی شناسی ساختار دانشکده شکل گرفت و ساختمان آن بوسیله جناب آقای دکتر پروفسور سمیعی در تاریخ 1395/7/5 رسماً افتتاح گردید. مساحت دانشکده 2750 متر مربع و دارای کلاسهای تئوری، عملی، آمفی تئاتر و کتابخانه و اتاق های مستقل اساتید و مدیران گروهها می باشد.

 

2- وضعيت دانشکده از جهات آموزشي پژوهشي و درماني از بدو تاسيس بطور اجمالي

*فعاليت هاي آموزشي

فعاليت هاي آموزشي دانشکده با سه گروه آموزشي بصورت روزانه و با پذيرش دانشجو در رشته های فیزیوتراپی ، گفتاردرمانی و شنوایی شناسی آغاز گردید . با گسترش فعاليت ها به تعداد دانشجويان افزوده شد بطوريكه امروز مفتخر است كه اعلام نمايد داراي 3 گروه آموزشي بيش از 200 دانشجو در مقطع تحصيلي كارشناسي مي باشد.

همچنين با راه اندازي کتابخانه ، سرویس دهی به دانشجویان رشته های مختلف در دانشکده انجام می گردد.

*فعاليت هاي پژوهش

اين دانشکده با درك عميق از رسالت خود به منظور بكارگيري يافته هاي پژوهشي در امر آموزش و نيز ارائه پژوهش هاي بنيادي و كاربردي در امر تحقيقات نیز فعال می باشد.فعالیت های پژوهشی در قالب مقالات منتشرشده بوسیله اساتید دانشکده ، ارائه سخنرانی و مقاله به گنگره های داخلی و خارجی ، برگزاری کارگاههای آموزشی جهت توانمند سازی محققین دانشکده و چاپ کتب اساتید می باشد. .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

فعاليت هاي درماني

دانشگاه جهت خدمات رسانی به اقشار آسیب پذیر جامعه و نیز به منظور ارائه آموزش های عملی و کاربردی به دانشجویان و همچنین در راستای نهادینه کردن دستاوردهای عملی و پژوهشی در زمینه علوم بهزیستی و توانبخشی نسبت به ارائه خدمات آموزشی و درمانی در بیمارستان ها و کلینیک های زیر اقدام می نماید.

الف: بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل: که قدیمی ترین بیمارستان در استان مازندران در شهر بابل با 198 تخت فعّال واقع در بابل- چهار راه فرهنگ می باشد. در این مرکز کلینیک های آموزشی درمانی فیزیوتراپی و گفتار درمانی با امکانات کامل فعال می باشند.

ب: بیمارستان آیت اله روحانی بابل: جدیدترین و بزرگترین بیمارستان مازندران در شهر بابل با372 تخت فعّال واقع در بابل- خیابان گنج افروز- جنب دانشگاه علوم پزشکی می باشد. در این مرکز نیز هر سه کلینیک آموزشی درمانی فیزیوتراپی، گفتار درمانی و شنوایی شناسی فعالیت می نماید

ج: .بیمارستان شهید بهشتی بابل: که دارای 179 تخت و در این مرکز سه کلینیک آموزشی درمانی فیزیوتراپی ، گفتار درمانی و  شنوایی شناسی  فعّال می باشد .

د: بیمارستان کودکان شفیع زاده امیرکلا: که قدیمی ترین بیمارستان در استان مازندران در شهر بابل با حدودو 140 تخت فعال واقع در بابل- امیرکلا می باشد. در این مرکز هر سه کلینیک آموزشی درمانی فیزیوتراپی، گفتار درمانی،شنوایی شناسی در حال فعالیت و ارائه خدمات می باشند.

ه: کلینیک ویژه امید 2 ( فرهنگیان)" در این واحد نیز کلینیک آموزشی درمانی فیزیوتراپی دائر بوده و به ارائه خدمات آموزشی درمانی می پردازد.

 

 

مشاهده ی آرشیو اخبار

آخرین اخبار دانشگاه

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، نهال نارنج توسط دکتر ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگر مسئولین در بیمارستان آیت الله روحانی بابل کاشته شد.
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /109 /18
همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ،همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی مورخ 19/12/95 در بیمارستان آیت الله روحانی برگزار شد .
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /90 /18